Prof. Robert Olkiewicz: zrobimy wszystko, by jak najdłużej utrzymać nauczanie stacjonarne

fot. Patrycja Jenczmionka

Za nami pierwszy tydzień studiowania. Uczelnie wyższe borykają się z rosnącą inflacją i gigantycznymi rachunkami za prąd. O sytuację ekonomiczną pytamy prof. Roberta Olkiewicza – rektora Uniwersytetu Wrocławskiego. Rozmawiamy także o wizji uczelni i nowych projektach.

– W tym roku domkniemy budżet. Ceny energii wzrosły w perspektywie 2-letniej – 10-krotnie, mówi prof. Robert Olkiewicz – rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Jeśli sytuacja się nie zmieni, uczelnia planuje przejść na tryb zdalny.

Rektor był pytany o to, czy studenci będą mieć ciepło na uczelni wyższej.

Chciałbym uniknąć nauczania zdalnego.  Zrobimy wszystko, aby jak najdłużej utrzymać nauczanie stacjonarne – zaznacza rektor.

W lipcu ceny w akademikach Uniwersytetu Wrocławskiego zostały podniesione o 14 proc. ze względu na rosnące ceny utrzymania.

Zielona Chemia i wirtualna sala zbrodni na Uwr

UWr i Umed łączą siły. Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu przygotowują plan federalizacji. Celem jest wzmocnienie potencjału przy zachowaniu autonomii obu uczelni. To nie koniec nowości. W przyszłym roku akademickim uczelnia planuje otworzyć nowy kierunek – Zieloną Chemię. Otwiera się także wirtualna sala zbrodni.

W tym roku zostanie otwarty nowy kierunek Zielona Chemia – mówi prof. Robert Olkiewicz, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego

Na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii UWr studenci będą mogli korzystać z wirtualnej sali zbrodni. Specjalistyczna Pracownia Kryminalistyki VR to jeden z najnowocześniejszych na świecie symulatorów tego typu.

 Wirtualna sala zbrodni to przestrzeń dydaktyczna, oparta na technologii rozszerzonej rzeczywistości. Tu studenci kryminologii uczą się robić oględziny miejsca zbrodni, zbierać, analizować i zabezpieczać ślady przestępstw. Stworzony na Uniwersytecie Wrocławskim we współpracy z firmą Asseco symulator to jedno z najnowocześniejszych tego typu rozwiązań na świecie. Pozwala na odtwarzanie różnych wariantów morderstw, samobójstw i wypadków ze zróżnicowanymi śladami.

Na rozmowę z rektorem zapraszamy 10 października o godz. 8.10.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content