Poznaliśmy laureatów Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu 2022”

fot. Patrycja Jenczmionka

W Starej Kopalni w Wałbrzychu rozdano nagrody dla „Gwiazd Biznesu”. Wyróżnione zostały firmy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Nagrody trafiły także do samorządów, jednostek samorządu terytorialnego, Instytucji Otoczenia Biznesu oraz Osobowości regionu. Przy okazji wydarzenia uczczono jubileusz – 30. rocznicy Funduszu Rozwoju Wałbrzyskiego

-To okazja do spotkania i wymiana doświadczeń, a także możliwość dyskusji nt. wyzwań stojących przed regionem – mówi Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

O sukcesach Funduszu Rozwoju Regionu Wałbrzyskiego na przestrzeni 30 lat – mówi prezes Robert Jagła – prezes Funduszu Rozwoju Regionu Wałbrzyskiego.

Prezydent Świdnicy Beata Małgorzata Moskal-Słaniewska podkreśla znaczenie funduszu dla regionalnego rynku.

FRW otrzymało odznaczenie Ministra Rozwoju i Technologii za „Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej”.

Nagrody trafiły do przedstawicieli z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a także do tych, które działają na rzecz integracji społecznej, mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.

Osobowością roku został właściciel Grupy Wróbel, jednej z największych firm motoryzacyjnych w Polsce. Wojciech Wróbel podzielił się z nami emocjami tuż po odebraniu nagrody. – To dla mnie ogromna motywacja, by robić jeszcze więcej – mówi właściciel Grupy Wróbel.

Wojciech Wróbel jest konsulem honorowym Gruzji we Wrocławiu. To działania w czasie pandemii czy wojny w Ukrainie przyczyniły m.in. się do przyznania prestiżowego wyróżnienia.

W planach rodzinnej firmy jest m.in. dalsza współpraca z mieszkańcami Gruzji, którzy wiążą swoją przyszłość z naszym regionem, a także pomoc osobom dotkniętym wojną w Ukrainie, zaznacza Wojciech Wróbel.

Wśród laureatów plebiscytu były firmy ze Świdnicy, mówi prezydent Świdnicy Beata Małgorzata Moskal-Słaniewska.

To nie przypadek, że wydarzenie odbyło się w zagłębiu wałbrzyskim dotkniętym strukturami gospodarczymi, mówi Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

„Gwiazdy Biznesu” wytypowała Kapituła Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego. To jedna z najważniejszych nagród biznesowych Dolnego Śląska.

Poniżej lista laureatów:

Kategoria MIKRO BIZNES:
Foxvert Wioletta Mazur – I miejsce
Pies na Fali Sebastian Bęben – II miejsce
Marcco Daniel Babiarz – III miejsce

Kategoria MIKRO FIRMA:
Coloseum Pro Sp. z o.o. – I miejsce
Awartech Sp. J. .A.Chmielewska, A. Petyniak – II miejsce
Lumaki Studio – III miejsce

Kategoria MAŁA FIRMA:
Droplo Sp. z o.o. – I miejsce
Milo Bartosz Mickiewicz – II miejsce
Rutkowski LTD Sp. z o.o. – III miejsce

Kategoria ŚREDNIA FIRMA:
Cloos – Polska Sp. z o.o. – I miejsce
Miejski Zarząd Budynków sp. z o.o.- II miejsce
Kordas Sp. z o.o.- III miejsce

Kategoria PODMIOT EKONOMII SPOŁECZNEJ:
ARTE Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna – I miejsce
Fundacja Polska Górom! – II miejsce
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” – III miejsce

Kategoria BIZNES ODPOWIEDZIALNY SPOŁECZNIE:
Cloos-Polska Sp. z o.o. – I miejsce
Mando Corporation Poland – II miejsce
Droplo Sp. z o.o. – III miejsce
P.P.U.H. J.M. Mazur sp. z o o – wyróżnienie

Kategoria INSTYTUCJA:
Stowarzyszenie Dolnośląski Inkubator Przedsiębiorczości – I miejsce
Powiatowy Urząd Pracy w Polkowicach – wyróżnienie

Kategoria SAMORZĄD PRZYJAZNY BIZNESOWI:
Gmina Miejska Dzierżoniów – I miejsce
Gmina Legnica – II miejsce
Gmina Długołęka – III miejsce
Gmina Żórawina – III miejsce

Kategoria OSOBOWOŚĆ:

Wojciech Wróbel – właściciel Grupy Wróbel, jednej z największych firm motoryzacyjnych w Polsce i od 2019 roku Konsul Honorowy Gruzji we Wrocławiu.

Angażuje się w budowanie i umacnianie relacji Polska – Wschód. Jest m.in. członkiem Rady Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka, zasiada w kapitule nagrody im. Tytusa Filipowicza, przyznawanej obywatelom krajów kaukaskich m.in. za rozwoju nauki i kultury oraz budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Należy do Rady Programowej Forum G2 – Gospodarka i Geopolityka, w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi zajęcia dotyczące międzynarodowej współpracy gospodarczej.

Swoim doświadczeniem związanym z budowaniem i rozwijaniem firm rodzinnych dzieli się na konferencjach biznesowych i wykładach. Należy do Family Business Network Poland (FBN Poland), stowarzyszenia zrzeszającego największe firmy rodzinne w Polsce. Jest inicjatorem,  współautorem i promotorem Akademii Firm Rodzinnych prowadzonej wspólnie z Uniwersytetem SWPS przez Instytut Heweliusza. Współzałożyciel i wiceprezes stowarzyszenia absolwentów studiów MBA PWr – Business Club B4. Angażuje się w działalność filantropijną i społeczną.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content