„Osoba i płeć. Doświadczenie i nauczanie Edyty Stein wobec dzisiejszych prądów ideowych”

fot. Radio Rodzina

W dniach 10-12 października odbędzie się we Wrocławiu konferencja naukowa poświęcona dorobkowi św. Edyty Stein. Wydarzenie wpisuje się w obchody Roku Edyty Stein.

Wrocławianka, filozof i karmelitanka, patronka Europy. Żydówka nawrócona na katolicyzm, która zginęła w obozie w Auschwitz w 1942 roku. Edyta Stein jest szczególną bohaterką wydarzeń zaplanowanych na najbliższy tydzień w stolicy Dolnego Śląska.

W poniedziałek 10 października rozpocznie się w Domu Steinów konferencja naukowa. Mówi dr Anna Siemieniec z Towarzystwa im. Edyty Stein we Wrocławiu.

W ciągu dwóch dni swoje wykłady wygłoszą prelegenci z Polski i zagranicy. Uroczystości przygotowano także na Papieskim Wydziale Teologicznym.

Jak dodaje Maria Kromp-Zaleska, dyrektor instytucji, temat konferencji nt. „Osoby i płci wobec dzisiejszych prądów ideowych” może być kontrowersyjny. Przekonuje jednak, że debaty będą prowadzone w atmosferze szacunku.

Siostra Teresa Benedykta od Krzyża pragnęła zostawić narodom pewne przesłanie. – dodaje dyrektor.

Zwieńczeniem konferencji będzie gala wręczenia nagród im. Edyty Stein. Odbędzie się ona w środę 12 października, w rocznicę urodzin i liturgiczne wspomnienie świętej.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content