Idziemy razem do św. Jadwigi

fot. Radio Rodzina

Idziemy razem – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. W sobotę 15 października w rekolekcjach w drodze będzie uczestniczyć kilka tysięcy osób z archidiecezji oraz regionu. Nie ma zapisów, zachęcamy do udziału.

Jednodniowa pielgrzymka z okazji odpustu rozpocznie się o godz. 6:00 nabożeństwem w Katedrze Wrocławskiej. Po nim nastąpi zawiązanie grup i wymarsz.

Mówi ks. Łukasz Romańczuk, rzecznik Pielgrzymki.

Trasa do Trzebnicy przebiega przez Krzyżanowice, Malin oraz Wysoki Kościół. W wydarzeniu chce wziąć udział kilka tysięcy osób – mówi ks. Tomasz Płukarski, główny przewodnik.

Pielgrzymka podzielona jest na cztery etapy i obejmuje: przejście przez Wrocław, strefę modlitwy w ciszy, konferencje przewodników oraz rozważanie Słowa Bożego. Dlaczego warto wziąć udział w Pielgrzymowaniu? Tym dzieli się „Kuzyn”, czyli Wiesiek Wowk odpowiedzialny za logistykę.

Zwieńczeniem pielgrzymowania będzie Msza Święta odpustowa w Sanktuarium św. Jadwigi o godz. 16:30. Przewodniczyć jej będzie Jego Ekscelencja metropolita wrocławski, ks. Abp Józef Kupny.

Powrót z pielgrzymki organizowany jest poprzez parafie (autokary), indywidualnie lub specjalnym szynobusem „Święta Jadwiga”, który odjedzie z trzebnickiego dworca PKP o 18:51.

Na rozmowę z organizatorami zapraszamy w poniedziałek 10.10 po godz. 13:10 w audycji „Dziś w Kościele”.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content