Nowa jakość opieki zdrowotnej dla najmłodszych

Dzięki wsparciu finansowemu w wysokości 200 milionów złotych, które pochodzi z konkursu organizowanego w ramach Funduszu Medycznego, powstanie nowe miejsce leczące dzieci z Dolnego Śląska i nie tylko. Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu otrzyma środki niezbędne do stworzenia zintegrowanego centrum pediatrycznego.

Powstające centrum będzie pełniło kilka funkcji, tłumaczy doktor Jakub Berezowski, dyrektor  wrocławskiego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Złożony przez USK wniosek w konkursie został bardzo wysoko oceniony, zaznacza dyrektor placówki.

Cele Funduszu Medycznego przedstawiła posłanka Agnieszka Soin.

Prof. dr hab. Piotr Ponikowski, Rektor Uniwersytetu Medycznego, wyjaśnił założenia stojące za pomysłem utworzenia centrum, gdzie nowoczesną i zintegrowaną pomoc medyczną otrzymają najmłodsi pacjenci.

Mniejszy stres, szybszy dostęp do specjalistycznego leczenia, krótszy pobyt w szpitalu — to tylko część korzyści, jakie będą płynąć z utworzenia tego rodzaju placówki we Wrocławiu, wymienionych przez doktora Tomasza Pytrusa, kierownika Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia USK.

Beneficjentem zintegrowanego centrum pediatrycznego będą też osoby zajmujące się dydaktyką w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, tak studenci, jak i wykładowcy, zaznacza dr Pytrus.

Na powstającym centrum nie kończą się inicjatywy związane z poszerzeniem możliwości opieki medycznej oferowanej przez sam USK i inne podmioty lecznicze, przy wsparciu nowoczesnych technologii. O planach wspomniał Janusz Cieszyński, sekretarz stanu KPRM, pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa.

Zintegrowane centrum pediatryczne w USK, będzie umożliwiało wysokiej jakości leczenie dzieci przy zapewnieniu jak najmniejszego stresu i czasu, który podopieczni centrum będą musieli spędzić w murach szpitala. Wartość całości inwestycji to ponad 223 miliony złotych.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content