Michał Dworczyk o swojej rezygnacji z funkcji szefa Kancelarii Premiera

fot. Radio Rodzina


Michał Dworczyk złożył rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Poinformował na Twitterze, a później dziennikarzy w Sejmie. Jak mówił, ostatnie lata były najważniejszym okresem w jego zawodowym życiu. „To było niezwykłe 5 lat, najciekawsze i najważniejsze doświadczenie zawodowe w moim życiu” – powiedział Michał Dworczyk.

Podziękował prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu, premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, kierownictwu Prawa i Sprawiedliwości oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie oraz lata współpracy. Pytany o powody rezygnacji powiedział, że przeważyły względy osobiste oraz przekonanie, że „tak efektywnie, jak do tej pory, dłużej w tym miejscu nie jest w stanie pracować”. Michał Dworczyk powiedział, że przez kilka tygodni będzie jeszcze pracował w Kancelarii Premiera, by – jak zaznaczył – dokończyć rozpoczęte przez siebie zadania i projekty. Dodał, że o kandydaturze jego następcy poinformuje premier Mateusz Morawiecki.

Michał Dworczyk funkcję szefa KPRM sprawował od 19 grudnia 2017 roku, a od 2019 ministrem-członkiem Rady Ministrów. Wcześniej był wiceministrem resortu Obrony Narodowej oraz pełnomocnikiem rządu do spraw narodowego programu szczepień przeciw Covid-19.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content