Zakończyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

fot. Radio Rodzina

W sobotę 24 września 2022 r. w Ośrodku Sportów Wodnych i rekreacji w Borzygniewie, miały miejsce VI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP Województwa Dolnośląskiego.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. posłowie na Sejm z Regionu Dolnego Śląska: Paweł Hreniak i Jacek Protasiewicz, a także Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – nadbrygadier Adam Konieczny, Wojewoda Dolnośląski – Jarosław Obremski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski oraz Starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki.

Poza wymienionymi osobami, na miejscu wydarzenia pojawili się przedstawiciele OSP z całego Województwa Dolnośląskiego, Sędziowie, Kierownicy zespołów oraz przede wszystkim zawodnicy, którzy licznie stawili się w sobotni poranek, by rywalizować o tytuły najlepszych OSP w poszczególnych kategoriach.

Pogoda, pomimo wcześniejszych niesprzyjających prognoz dopisała i zarówno uczestnicy zawodów, jak i wszyscy odwiedzający, mogli w pięknych okolicznościach przyrody – z Zalewem Mietkowskim i z górą Ślężą w tle  starać się o jak najlepsze wyniki oraz podziwiać zmagania najsprawniejszych strażaków.

Na terenie zawodów można było nie tylko kibicować i obserwować rywalizację druhów z OSP, ale także podziwiać specjalistyczny sprzęt i wozy strażackie, oglądać szkolenia przeprowadzane z OSP uczestniczącymi w wydarzeniu, w tym, ze śmigłowcem LPR. Dla najmłodszych wydzielona została specjalna strefa animacji, gdzie czekały na nich dmuchane zjeżdżalnie, możliwość malowania twarzy, bańki mydlane i inne atrakcje.

Przygotowania do sportowego wydarzenia rozpoczęły się jeszcze o poranku, gdzie zaraz po wejściu drużyn OSP na plac i przemowach, nastąpiło podniesienie flagi oraz oficjalne rozpoczęcie zawodów. Niedługo po tym zawodnicy już rywalizowali na specjalnie wyznaczonych torach. Zmagania reprezentantów trwały aż do późnych godzin popołudniowych, kiedy to po dokładnym podsumowaniu wyników przez sędziów, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, przemowy końcowe, w których usłyszeliśmy życzenia dla strażaków i pochwały pełne podziwu dla wszystkich, którzy startowali w zawodach. Złote medale za specjalne zasługi dla pożarnictwa odebrali m.in. Prezes Fundacji KGHM – Helena Krupska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP – Arkadiusz Małecki.

Na sam koniec Tomasz Stanowski – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP  RP Województwa Dolnośląskiego oficjalnie podziękował zgormadzonym przygotowanie i wsparcie zawodów oraz zawodnikom za uczestnictwo w zmaganiach i zakończył VI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP Województwa Dolnośląskiego.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content