Wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego rozbrzmiała we Wrocławiu

fot. Radio Rodzina

28 września to od kilkunastu lat dzień, kiedy na skwerach miast, pod pomnikami Świętych i nie tylko, gromadzą się wierni by wspólnie odmówić modlitwę – nie inaczej było w tym roku. We Wrocławiu wierni pojawili się w aż kilku miejscach, a my byliśmy razem z nimi.

Jednym z miejsc w stolicy Dolnego Śląska, w których mieszkańcy naszego miasta zebrali się by pomodlić się, była Kolumna Chrystusa Króla Wszechświata. Zapytaliśmy przybyłe tam osoby co ich motywuje do uczestnictwa w wydarzeniu.

Wierni przychodzą głównie indywidualnie, ale z nadzieją, że następnym razem przyłączą się do nich członkowie wspólnot, z których przybyli.

Stałym już elementem spotkań w celu odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego jest obecność członków Akcji Katolickiej. Prezes organizacji we Wrocławiu, Ryszard Majewicz wyjaśnił czym jest ten ruch wiernych.

Siłą Akcji Katolickiej są lokalne koła, na których spoczywa większość pracy osób zrzeszonych w ruchu.

Plac Katedralny to nie jedyne miejsce, które skupiło odmawiających Koronkę do Miłosierdzia Bożego we Wrocławiu. Pozostałe lokalizacje to rejon kościoła św. Augustyna przy ul. Sudeckiej, kościoła pw. Opatrzności Bożej, przy kościele pw. św. Wawrzyńca oraz w parafii pw. NMP Bolesnej na Strachocinie.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content