Rusza realizacja III etapu Obwodnicy Dzierżoniowa

fot. Radio Rodzina

Gotowa droga będzie miała łączną długość 12 kilometrów, a podpisana umowa inauguruje budowę ostatniego już odcinka, obejmującego 5900 metrów trasy. Wartość projektu to ponad 174 miliony złotych, a wykonawcą jest spółka Polbud-Pomorze. Inwestycja ma ograniczyć ruch w samym Dzierżoniowie i umożliwić sprawną komunikację w regionie na osi “Wschód-Zachód”.

Ze względu na złożoność terenu i liczbę obiektów, przedsięwzięcie to praca kilku kadencji Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Mówi o tym Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Zgodnie ze słowami Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego — Grzegorza Macko, ukończenie ostatniego etapu obwodnicy pozwoli nie tylko na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Dzierżoniowa, ale umożliwi też lepszą komunikację aglomeracji z nowo powstającą trasą S8.

Jest to obwodnica w ciągu drogi 382, która nazywana jest autostradą A4B ze względu na przebieg równolegle do autostrady A4. Dzięki temu przeprowadza cały ruch z zachodu na wschód regionu, umożliwiając połączenie miejscowości, które przy samej autostrada bezpośrednio nie leżą. Mówi Leszek Loch, Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Dyrektor Kontraktu w firmie Polbud-Pomorze Sp. z o.o. – Sylwester Markiewicz, przedstawił jakie będą kolejne kroki — już po podpisaniu umowy — realizowane przez wykonawcę.

Projekt Trasa Sudecka – budowa obwodnicy Dzierżoniowa podzielony został na trzy etapy. Pierwszy zakończył się już w zeszłym roku, obecnie trwają prace na drugim odcinku, a całość drogi będzie gotowa za 4 lata.

grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content