Poświęcenie nowego kościoła i wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

fot. Tomasz Król/Radio Rodzina

Już 1.10.2022 na wrocławskim Strachocinie poświęcony zostanie nowy kościół, w którym znajdą się relikwie św. Jana Pawła II. Uroczystość w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej przy ul. Tatarakowej 1-3 odbędzie się pod przewodnictwem metropolity wrocławskiego, księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Konsekracja rozpocznie się o 16:00.

O początkach kaplicy, a następnie parafii i budowy nowego kościoła opowiedział nam proboszcz parafii, ks. Wojciech Jaśkiewicz.

Misją zarówno samego proboszcza jak i lokalnej wspólnoty wiernych, jest stworzenie miejsca, w którym odnajdą się wszyscy parafianie.

Zapytaliśmy o to jakie wspólnoty działają w obrębie parafii. Usłyszeliśmy, że tak naprawdę w parafii Najświętszej Maryi Panny Bolesnej znajdziemy tylko jeden ruch wiernych. Dlaczego?

Budowa nowego kościoła to inicjatywa ważna dla mieszkańców osiedla Strachocin, które powstaje głównie dzięki nim właśnie.

Msze Św. będą odprawiane w nowym budynku, ale dotychczasowa kaplica będzie w dalszym ciągu silnie wykorzystywana na rosnące potrzeby parafian.

Mimo tego, że główna część uroczystości skupi się na sobotnim popołudniu, to już w piątek będzie miało miejsce jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu parafii. Wprowadzone zostaną relikwie św. Jana Pawła II.

Zatem co będzie miało miejsce w sobotę o 16:00?

Ksiądz Wojciech Jaśkiewicz zaprasza nas wszystkich do wspólnej modlitwy i odwiedzin parafii w najbliższy weekend.

2 października Msze Święte będą odbywać się w godzinach:

  • 8:00
  • 9:30
  • 11:00
  • 12:30
  • 18:00
  • 20:00.

Po Mszach o 11:00 i 12:30 przewidziano dalsze wspólne świętowanie i słodki poczęstunek.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content