Prezes Władysław Kosiniak – Kamysz: Ustawa o zamrożeniu cen prądu nie odzwierciedla liczebności rodziny

Rząd przyjął projekt ustawy w sprawie zamrożenia cen prądu w przyszłym roku. Przewiduje on, że ceny będą na poziomie z 2022 roku do limitu zużycia 2 tysięcy kilowatogodzin rocznie. To rozwiązanie obejmie wszystkie gospodarstwa domowe w kraju. Jeszcze wyższy limit do 2,6 tysięcy kilowatogodzin obejmie osoby z niepełnosprawnościami, natomiast dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny oraz dla rolników limit wyniesie do 3 tysięcy kilowatogodzin rocznie.

– Dobrze, że jest ciągłość rodziny wielodzietnej, jednak ona nie odzwierciedla liczebności rodziny – zaznacza  Władysław Kosiniak – Kamysz – prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Ustawa nie uwzględnia gospodarstw domowych, które wykorzystują fotowoltaikę czy samochody elektryczne.

Dodatkowo, dla gospodarstw domowych, które zużywają energię elektryczną do ogrzewania, w tym wykorzystują pompy ciepła, wprowadzony zostanie specjalny dodatek elektryczny w wysokości do 1500 złotych.
Rząd szacuje, że z zamrożenia cen energii elektrycznej w przyszłym roku skorzysta prawie 17 milionów gospodarstw domowych. Na te rozwiązania rząd przeznaczy około 23 miliardów złotych. Te rozwiązania, według autorów projektu, mają zachęcić do oszczędzania energii elektrycznej.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content