Miedź w sercach, celem złoto

fot. Radio Rodzina

Zespół ratowników Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego reprezentujący KGHM, zdobył brązowy medal w Międzynarodowych Zawodach Zastępów Ratowniczych w USA. Tegoroczna edycja to już 12. w której biorą udział zawodnicy z KGHM.

Start w imprezie tej rangi wymaga zaangażowania zarówno zespołu, który bierze bezpośredni udział w zmaganiach, jak i wielu działów samej spółki. O tym, jak wyglądała organizacja zespołu od strony firmy, powiedział nam Radosław Stach, dyrektor naczelny JRGH w KGHM Polska Miedź S.A. 

Na czym polegała konkurencja, w której udział brała drużyna, zapytaliśmy kapitana ratowników — Piotra Wachowiaka.

Wydawać by się mogło, że jednym z największych wyzwań jest wysiłek fizyczny. Tym razem sprawę skomplikowało coś zupełnie co innego.

Sami zawodnicy, także mieli niespodziankę dla organizatorów, którzy jak się okazało, nie wszystko przewidzieli. O dość zabawnej sytuacji opowiedział Jakub Lewicki, mechanik sprzętu ratowniczego.

Etap przygotowań i możliwość uczestnictwa w zmaganiach profesjonalistów w swoim fachu to także liczne korzyści dla samej drużyny. Mówi Piotr Wachowiak.

Czy różnice, które występują w polskich i amerykańskich procedurach oraz sposobie prowadzenia akcji ratowniczych w kopalniach, mogą mieć wpływ na modyfikację krajowych metod działania?

Zbiór zasad i procedur, które wykorzystują polskie zespoły ratownictwa górniczego, to tak naprawdę doświadczenie i wiedza przekazywana od wielu lat przez starszych stażem kolegów tym, którzy dopiero zaczynają swoją karierę jako ratownicy. 

Cała drużyna nastawiona była na zdobycie najwyższego miejsca w zawodach, tym razem nie udało się to, ale to nie oznacza zakończenia pracy zawodników nad swoimi umiejętnościami.

Następna edycja wydarzenia będzie odbywała się za dwa lata w Kolumbii. Tegoroczna edycja pozwoliła na stworzenie trzonu drużyny, która będzie walczyła o złoty medal. 

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content