Jezus jest okulistą

Fot.: własne

W dniu Święta Rzemiosła Dolnośląskiego, w niedzielę (25.09. br.) przed południem odprawiona została uroczysta Msza Święta z udziałem przedstawicieli cechów rzemieślniczych naszego regionu.

Homilię wygłosił ks. kan. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, w której odniósł się do przeczytanej Ewangelii w kontekście naszych codzienny obowiązków zawodowych.

– Niektórzy są rozpoznawani i nazywani według zajęć, którymi się zajmują. Praca jest całym ich życiem, nie mają nic innego. – mówił.

– Jednocześnie trzeba zwrócić uwagę, że praca jest bardzo ważna. Rzemieślnicy ciężko pracują, ale jeśli praca jest zabawą, to jest to tragedia. Praca ma nas rozwijać, uszlachetniać. – podkreślał.

– Wielu uczniów chodziło za Jezusem, ale niewielu zostało przy nim. – stwierdził kaznodzieja i od razu wyjaśnił też dlaczego tak się stało.

Może kogoś to zaskoczyć, ale ks. Amrogowicz porównał Pana Jezusa do okulisty.

Na koniec homilii skierował słowa do rzemieślników, zwracając uwagę na to, że w pracy, którą wykonujemy, musi być wartość duchowa. Troska o innych ludzi.

W uroczystości uczestniczyli nie tylko rzemieślnicy, ale też przedstawiciele władz regionalnych, szkolnych i wierni. Gości na samym początku Mszy Świętej przywitał ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz parafii katedralnej.

POSŁUCHAJ CAŁEJ HOMILII:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content