Wrocławski MeetUpPO z Donaldem Tuskiem, ciepło, światło i krytyka PiS

fot. Twitter.com / @AGajewska

We Wrocławiu odbyło się kolejne wydarzenie z Donaldem Tuskiem w ramach serii jego spotkań z młodymi ludźmi. W swoich wypowiedziach przewodniczący PO skupił się na bieżącym kryzysie związanym z cenami ogrzewania i energii, a także na krytyce rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Jako jeden z najbardziej podkreślanych problemów, wskazano na lęk Polek i Polaków o ciepło i dostęp do oświetlenia w ich domach i miejscach pracy. – Polska jasna i ciepła to znowu jest bardzo ambitny, narodowy program. – mówił Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Jedną z propozycji, które miałyby zaradzić zmartwieniom zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw, miałoby być odgórne ustalenie maksymalnego pułapu cen energii.

Na jak długo powinny zostać zamrożone ceny?

Donald Tusk mocno podkreślał częsty jego zdaniem brak kompetencji merytorycznych oraz kwalifikacji moralnych polityków partii rządzącej na szczeblu tak lokalnym, jak i krajowym. Dodatkowo kilkukrotnie nawiązał do, swoim zdaniem, ich chęci bogacenia się.

Podobnie wypowiadał się w sprawie obietnic, które składał PiS w trakcie kampanii wyborczej, a które zdaniem D. Tuska nie zostały zrealizowane lub zostały zrealizowane, ale w opacznym znaczeniu.

W swoich słowach skierowanych bezpośrednio do młodych sympatyków Platformy Obywatelskiej, przypomniał o ich odpowiedzialności za możliwość odrodzenia się Rzeczypospolitej.

Zachęcał ich też do przygotowań do nadchodzącej kampanii wyborczej, a także do objęcia władzy.

Były premier akcentował konieczność wygrania wyborów i odmłodzenia polskiej polityki. Podkreślał znaczenie młodego pokolenia, a także to, że do tej pory nie zawsze było odpowiednio wysłuchane.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content