Nowe mieszkania socjalne w Oleśnicy

fot. Tomasz Król/Radio Rodzina

Przy ul. Kopernika 13 w Oleśnicy, powstało prawie 1000 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej przeznaczonej dla osób, które znalazły się w różnego rodzaju sytuacjach kryzysowych. Wartość inwestycji to ponad 5 milionów złotych.

O tym, co powstało w ramach przedsięwzięcia, opowiedział Burmistrz Oleśnicy, Jan Bronś.

Nie jest to jedyna inwestycja w lokale przeznaczone dla mniej zamożnych mieszkańców Oleśnicy. Prowadzone są też liczne rewitalizacje innych miejsc, które będą służyć zakwaterowaniu tej grupy oleśniczan. 

Jednym z warunków, które będą determinować czy dana rodzina będzie mogła starać się o lokal, jest dobra opinia środowiskowa.

Koszt budowy i zagospodarowania terenu to kwota przekraczająca ponad 5,1 milionów złotych. Jednak nie wszystkie środki musiały zostać pozyskane z kasy miasta.

Do wzniesienia budynków wykorzystano wysokiej jakości materiały. Mają zapewnić niskie koszty eksploatacji. O wykorzystanych elementach mówi Michał Gałka, Prezes Zarządu TOM-Instal Sp. z o.o., wykonawcy prac budowlanych.

Jakie wyzwania napotkał wykonawca w czasie procesu budowy?

O długość kolejki oczekujących na lokal i szczegółach weryfikacji potencjalnych przyszłych mieszkańców, zapytaliśmy Izabelę Świąder, Dyrektor Zakład Budynków Komunalnych.

Budynki zostały już ukończone, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Co istotne, każdy z lokali jest też wyposażony w tzw. biały montaż. 

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content