Nowe sanktuarium na Dolnym Śląsku — patronką św. Rita od spraw trudnych

fot. Radio Rodzina

W kościele w Smolnej odbyła się oficjalna inauguracja Sanktuarium św. Rity z Cascii. Jest to trzecie tego typu miejsce w Polsce, przyciągające pielgrzymów z całego kraju i nie tylko.

Święta Rita z Cascii, nazywana też patronką spraw beznadziejnych. W kościele filialnym Podwyższenia Krzyża Świętego już od jakiegoś czasu możemy zetknąć się z relikwiami świętej. Miejsce to — 22. każdego miesiąca — przyciąga liczne grono wiernych, którzy za wstawiennictwem św. Rity szukają wsparcia w swoich problemach i rozterkach.

O to, co sprowadza ich do Smolnej oraz czy odwiedzają to miejsce po raz pierwszy, zapytaliśmy uczestników mszy, w czasie której kazanie wygłosił Jego Ekscelencja — ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski

Proboszcz parafii — ksiądz Tomasz Bagiński w czasie rozmowy z Radiem Rodzina, powiedział skąd pochodzą pielgrzymi i jakie intencje pojawiają się w ich relacjach.

Tradycją jest przynoszenie do sanktuarium róż, które po poświęceniu zabierane są do domów odwiedzających Smolną. Okazuje się, że zwyczaj ten jest ściśle powiązany z postacią samej świętej… choć nawet dla części samych pielgrzymujących, początkowo jest sporym zaskoczeniem.

Zapraszamy do wsłuchania się w treść kazania, jakie wygłosił ksiądz Arcybiskup.

Kustosz sanktuarium, ks. Tomasz Bagiński, zaprasza do odwiedzin w piątki i niedziele, podczas Mszy Świętych. Jeżeli ktoś chciałby odwiedzić Sanktuarium św. Rity w innym terminie, proszony jest o kontakt z proboszczem, który umożliwi dostęp do przestrzeni wiernym i zdradzi więcej informacji nt. św. Rity z Cascii.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content