Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego

fot. Radio Rodzina

Byli studenci Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy już kilka dobrych lat temu ukończyli w jego gmachach politologię, chcą wspierać swoją dawną uczelnię i jej studentów. Mimo licznych różnic, innych światopoglądów i sympatii politycznych, zjednoczyli się w nowo utworzonej organizacji.

O historię Stowarzyszenia i myśl, która przyświecała jego utworzeniu, zapytaliśmy jednego z jego członków — Marcina Garcarza, wiceprezesa MPWiK we Wrocławiu.

Kim są członkowie organizacji? Mówi Dariusz Piwoński, przewodniczący Stowarzyszenia.

Jaką formę przybiera wsparcie oferowane dawnej uczelni i samym studentom, przez byłych absolwentów Instytutu Politologii UWr? Okazuje się, że nie jest to tylko bycie mentorami, a działania przyjmują bardziej namacalną postać.

Wspomniane wcześniej podziały nie mają wpływu na dobrą jakość współpracy. Członkowie Stowarzyszenia podkreślają, że warto współpracować dla wspólnego dobra.

Chcemy, aby tu z Wrocławia zaczęła kiełkować taka idea dobrego dyskutowania o polityce. – wyjaśnia Agata Gwadera-Urlep, radna Rady Miejskiej Wrocławia.

Monika Włodarczyk – radna Sejmiku Dolnośląskiego, kieruje szczególną zachętę do studiowania politologii, w stosunku do obecnych i przyszłych studentek, które rozważają wybór tego kierunku.

W najbliższych dniach Stowarzyszenie Absolwentów włączy się czynnie w V Ogólnopolski Kongres Politologii organizowany we Wrocławiu w dniach 21-23 września. Organizacja jest otwarta na nowych członków.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content