Sanktuarium św. Rity rozkwita

Kościół filialny w Smolnej k. Ligoty Wielkiej

Każdego 22. dnia miesiąca do kościoła w Smolnej k. Oleśnicy przyjeżdżają dziesiątki pielgrzymów, by złożyć intencje i podziękować św. Ricie za interwencję. Najbliższe nabożeństwo będzie uroczyste, po raz pierwszy Arcybiskup Józef Kupny ogłosi to miejsce sanktuarium.

W Smolnej mieści się kościół filialny Podwyższenia Krzyża Świętego. Od dwóch lat ma rangę sanktuarium św. Rity z Cascii – patronki od spraw trudnych i po ludzku sądząc beznadziejnych. Dopiero teraz, po uporaniu się z pandemią, nastąpi oficjalne ogłoszenie.

Mówi ks. Tomasz Bagiński, proboszcz parafii.

Co jest potrzebne do ustanowienia danego miejsca sanktuarium? -Przede wszystkim obecność pielgrzymów i rozwój kultu – tłumaczy kapłan.

Ze spraw codziennych: świątynia wymaga remontu dachu. Do tej pory wykonano pewne prace, jednak największe wciąż są przed nami. -Będę szukał środków na dofinansowanie remontu – dodaje ks. Bagiński.

Kościół filialny w Smolnej otwarty jest w piątki i niedziele, podczas Mszy Świętych. Gdyby ktoś chciał nawiedzić Sanktuarium św. Rity w inne dni, proszony jest o kontakt z proboszczem, który udostępni przestrzeń wiernym.

Na rozmowę o Sanktuarium zapraszamy w środę 21 września w audycji Dziś w Kościele.

ks. Tomasz Bagiński, kustosz sanktuarium

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content