Pielgrzymka Leśników. „Zielono” zrobiło się na Jasnej Górze

pixabay

„Zielono” zrobiło się w sobotę (17.09) na Jasnej Górze. A to za sprawą pracowników Służby Leśnej, którzy jak co roku od 26 lat, pielgrzymowali do Czarnej Madonny. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Święta, której przewodniczył biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, zarazem delegat KEP do spraw leśnictwa i ochrony przyrody.

Pielgrzymkę zakończyło czuwanie przy Cudownym Obrazie. Pracownicy Służby Leśnej wzięli także udział w krajowej naradzie z udziałem Dyrektora Generalnego.

To spotkanie jest czasem modlitwy, ale także czasem wymiany poglądów – Edward Siarka – sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa.

Lasy, zwierzęta, piękna przyroda to dzieło stworzenia, głos Pana Boga. Powinniśmy to chronić – Biskup Tadeusz Lityński – delegat KEP ds. duszpasterstwa pracowników leśnictwa, gospodarki wodnej i ochrony środowiska.

Leśnicy to ważna grupa, która jest fundamentem obrony wartości chrześcijańskich – Michał Woś – sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, były minister środowiska.

Z gośćmi XXVI Pielgrzymki Leśników na Jasnej Górze rozmawiał Marcin Polus.

mat.pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content