V Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej

fot. Tomasz Król/Radio Rodzina

Ścinawa już piąty raz gościła jedną z najważniejszych imprez sportowych, skierowanych dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. W myśl hasła „Nordic Walking — świetna sprawa, integracja i zabawa”, kilkuset uczestników zmierzyło się w marszu z kijkami na kilku dystansach, wszystko w atmosferze przyjacielskiej rywalizacji.

Fundacja Tymonix i jej prezes — Dorota Giżewska, przy wsparciu PFRON i Województwa Dolnośląskiego, stworzyła cykliczną już imprezę, która spełnia podwójną funkcję. Umożliwia integrację i wspólną zabawę, a także jest rodzajem terapii dla osób z niepełnosprawnościami. 

30 Warsztatów Terapii Zajęciowej z 20 powiatów Dolnego Śląska rywalizowało na dystansach 500, 800, 1200 i 2000 metrów. Przewidziano też dodatkowy dystans, dla tzw. ”wózkowiczów”.

Jakie nastroje towarzyszą uczestnikom zawodów?

Okazuje się, że to nie przebyty dystans jest najistotniejszy w Nordic Walkingu. Zatem co jest najważniejsze w tym sporcie? 

-To są ludzie, aby iść do przodu, a nie oszukać! – mówi o uczciwości uczestników Bogdan Grygorowicz, sędzia główny zawodów.

Warto odnotować, że osoby z niepełnosprawnościami lubią rywalizować i sprawia im to nie lada radość.

O inicjatywę zapytaliśmy też gospodarza mistrzostw.

Łęgi Odrzańskie, obiekty militarne, odnowione centrum miasta, zabytki — to część atrakcji czekających na odwiedzających Ścinawę i okolicę.

Co sami zawodnicy myślą o wydarzeniu, jakie są ich odczucia i motywacje do przyjazdu do Ścinawy?

A jakie są odczucia po dotarciu na metę?

-Sport to zdrowie! – przypomniała jedna z uczestniczek zaraz po zakończeniu okrążenia.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content