Program „Aktywna Kobieta” wspiera aktywizację bezrobotnych kobiet

fot. Pexels

Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu zaprasza pracodawców do wzięcia udziału w projekcie, który ma umożliwić powrót do pracy kobietom, które dotychczas poświęciły się opiece nad dziećmi lub osobami zależnymi. Można otrzymać dofinansowanie w wysokości aż 20 000 złotych.

”Aktywna Kobieta” jest programem pilotażowym, dedykowanym kobietom wykluczonym z życia zawodowego przez zajmowanie się potomstwem, chorymi członkami rodziny i nie tylko. Pracodawca, który zdecyduje się zatrudnić bezrobotną kobietę, może liczyć na dofinansowanie.

Analizując dane statystyczne oraz patrząc na skuteczność dotychczasowych działań, PUP uznał, że w rejestrze znajdują się osoby o dużym potencjale, często z wyższym wykształceniem.

Na co może liczyć pracodawca decydujący się na zatrudnienie bezrobotnej?

Które kobiety mogą skorzystać na udziale w programie?

Jakie branże mogą liczyć na wsparcie?

Wnioski w bieżącym naborze są przyjmowane do końca września. Zapraszani są pracodawcy, tj. firmy zatrudniające co najmniej jedną osobę.

Zainteresowani pracodawcy mogą złożyć wniosek do Powiatowego Urzędu Pracy. Następnym krokiem jest skierowanie bezrobotnej kobiety do danego podmiotu w celu rozmowy na temat podjęcia współpracy. Nie jest to jednak jedyny sposób nawiązania kontaktu między pracodawcą a potencjalną pracowniczką.

W jaki sposób można złożyć wniosek?

Warto pamiętać, że termin na złożenie dokumentów, jest obecnie ograniczony do końca września.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content