Nadchodzące wydarzenia w Archidiecezji Wrocławskiej

fot. Radio Rodzina

Pielgrzymka duchowieństwa i wiernych na Jasną Górę (16 września), procesja z relikwiami św. Stanisława Kostki i św. Doroty w intencji Wrocławia (18 września) oraz zjazd odpowiedzialnych za duszpasterstwa w Polsce (26-28 września) – o tych wydarzeniach rozmawiamy z ks. Arkadiuszem Krziżokiem, dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego.

W nadchodzący weekend do Częstochowy zjadą wierni i kapłani Archidiecezji Wrocławskiej. To parafie decydują, czy przyjazd jest indywidualny, czy zapewniony jest transport.

–Na miejscu zostanie odnowiony Akt Oddania naszej archidiecezji Matce Bożej Jasnogórskiej. Ta historia sięga ślubów króla Jana Kazimierza – mówi ks. Arkadiusz Krziżok.

Metropolita wrocławski, Abp Józef Kupny kontynuuje tradycję, organizując Pielgrzymkę na Jasną Górę w trzeci piątek września. Jak będzie wyglądał jej program?

Kolejnym wydarzeniem jest procesja ulicami Wrocławia z relikwiami św. Doroty i św. Stanisława Kostki. Odbędzie się ona w niedzielę 18 września. – mówi ks. Krziżok.

Do Wrocławia przyjadą odpowiedzialni za Wydziały Duszpasterskie z całej Polski. To wydarzenie zaplanowano na ostatni weekend września.

Na rozmowę zapraszamy już dziś po godz. 13:10 w audycji Dziś w Kościele.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content