Od 6 grudnia wraca połączenie do Chocianowa

Od grudnia wracają pociągi do Chocianowa. Dodatkowo do nowego rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich dodano dwa dolnośląskie miasta: Lądek-Zdrój i Stronie Śląskie. Zamiast pociągu, to autobusy skomunikują mieszkańców ziemi kłodzkiej, dając im możliwość dalszej podróży w kierunku największych miast województwa. 

Docelowo jednostki z taboru Kolei Dolnośląskich SA109 będą jeździć na trasach prowadzących do Legnicy od strony północnej, ponieważ Dolnośląska Służba Dróg i Kolei kończy prace na odcinku prowadzącym do Chocianowa. Kolej ma wrócić do tej miejscowości powiatu polkowickiego po ponad 20 latach.

Mówi Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Do siatki połączeń kolejowych dołączamy kolejne miejscowości w naszym województwie. Chocianów będzie drugą gminą w powiecie polkowickim, do której będziemy mogli dotrzeć pociągami Kolei Dolnośląskich – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Do nowego rozkładu jazdy, który obowiązuje od 4 września, dodano dwa dolnośląskie miasta: Lądek-Zdrój i Stronie Śląskie. Zamiast pociągu, to autobusy skomunikują mieszkańców ziemi kłodzkiej, dając im możliwość dalszej podróży w kierunku największych miast województwa. 

Mówi Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Od 2004 roku mieszkańcy Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego, miast Kotliny Kłodzkiej, nie mogą korzystać z połączeń kolejowych. Do rozkładów kolejowych wracają po 18 latach, już 5 września, choć póki co w formie autobusowej komunikacji zastępczej

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content