Wrocławskie Dni Seniora – świętuj z nami!

fot. Radio Rodzina

Tegoroczna edycja Dni Seniora 2022 będzie wyjątkowa, ponieważ odbywa się w ramach jubileuszu 15-lecia Wrocławskiego Centrum Seniora oraz w Roku Dobrych Relacji – Przeciw Samotności.

Na seniorów czeka ponad 150 atrakcyjnych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, edukacyjnych i prozdrowotnych.

Inauguracja Dni Seniora

Dni Seniora Wrocław 2022 rozpoczęły się 10 września o godz. 14.00 na pl. Solnym. Na uczestników święta będą tam czekały pokazy taneczne oraz prezentacje ofert edukacyjno-informacyjnych partnerów wydarzenia. Pół godziny później z pl. Solnego wyruszył tradycyjny Marsz Kapeluszy, w tym roku senioralne stylizacje nakryć głowy nawiązywały do lat 70. XX wieku.

Podczas uroczystej inauguracji Dni Seniora Senioralna Para Królewska odebrała symboliczne klucze do bram miasta. Na scenie wręczone zostały statuetki dla „Przyjaciół Seniorów”, certyfikaty dla „Miejsc Przyjaznych Seniorom”, rozstrzygnięte zostały konkursy „Rodzina to skarb” i „Kapelusze mają dusze”. Podsumowaniem święta był koncert „Szalone lata 70.” w wykonaniu Izabeli Możdzeń z zespołem, a po nim wielopokoleniowa Wrocławska Potańcówka w rytmie Dobrych Relacji.

Do przygotowań licznie włączyli się seniorzy. – Lata 70. to długie barwne spódnice, jednokolorowe bluzki, opaski na włosy, a dla mężczyzn spodnie dzwony i długie włosy – mówi Ewa Rapacz, liderka grupy o-Cal-eni aktywnie działającej przy WCS. Właśnie ten temat zainspirował panie do szycia strojów z tamtego czasu: – Z zaangażowaniem przypominałyśmy sobie, jak wtedy szyto spódnice tzw. bananówki. Zdobyłyśmy spódnicę z tamtych lat i na jej podstawie wykroiłyśmy dziewięć dwukolorowych spódnic. Same też szyjemy żaboty do męskich koszul, takie jakie mieli Trubadurzy.

Konkursy dla seniorów

W seniorach drzemią rozmaite pasje, dlatego organizatorzy co roku ogłaszają konkursy pozwalające odkryć drzemiące talenty. W tym roku jest to konkurs literacko-poetycki „W ogrodach ciszy rosną słowa”. Inspiracją do napisania prac poetyckich lub prozatorskich winny być wspomnienia i emocje związane z relacjami międzyludzkimi. Prace można przesyłać do 16.09.2022 r.
Drugim jest konkurs fotograficzny„15 lat z Wrocławskim Centrum Seniora”, czyli zdjęć-wspomnień związanych z działalnością Wrocławskiego Centrum Seniora do 30.09.2022 r. Szczegóły obu konkursów można znaleźć na stronie seniorzy.wroclaw.pl.

Wydarzenia Dni Seniora

Wśród różnorodnych wydarzeń odbędą się warsztaty: budowania dobrych relacji, fotograficzne, rozwijające kreatywność, tańców średniowiecznych, tworzenia pamiętników rodzinnych, terapeutyczne. Miłośników teatru zapraszamy na spektakle: „Sen Nocy Letniej” w Teatrze Polskim we Wrocławiu, czy „Pokolenia” – sztukę napisaną przez słuchaczkę Dolnośląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dzień Zdrowia Seniora, 5.10.2022 w godz. 10:00 – 17:00 w Arkadach Wrocławskich. Na wszystkich, którzy chcą skontrolować stan swojego zdrowia, czekają bezpłatne konsultacje i badania lekarskie zorganizowane przez Centrum Medyczne FutureMed – partnera strategicznego tegorocznych Dni Seniora.

W kalejdoskopie wydarzeń nie zabraknie Przeglądów Twórczości Senioralnej – 13.09.2022 w CK Agora na Przeglądzie Małych Form Teatralnych i Kabaretów i Pantomim, a 19.09.2022 będziemy podziwiać amatorskie Chóry Senioralne w Złotnickim Centrum Spotkań – dodaje Kamila Polańska, koordynatorka Dni Seniora Wrocław 2022.

Ponadto zachęcamy do udziału w XI Rajdzie Terenowym w dniu 14.09.2022 r. obejmującym trasy: pieszą, nordic-walking i dwie rowerowe. – W tym roku meta rajdu odbędzie się na terenie parku Widawskiego. Wędrówki utrzymują naszą aktywność i wzmacniają więzy między ludźmi pozwalając zapomnieć o codzienności – mówi Ewa Rapacz, pomysłodawczyni rajdów w WCS.

Pełen harmonogram Dni Seniora dostępny jest na stronie: seniorzy.wroclaw.pl/Harmonogram-Dni-Seniora-2022. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny i obowiązują zapisy.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content