„Tanie Granie” na nowym parkiecie w hali Orbita

mat.pras.

„Tanie Granie” na nowym parkiecie w hali Orbita – Wrocław kolejny sezon wspiera kluby sportowe walczące o najwyższe ligowe trofea, które nieodpłatnie skorzystają z hali Orbita.


„Tanie Granie” to kontynuacja miejskiego programu ogłoszonego przez prezydenta Jacka Sutryka w 2019 roku. Od kilku lat Wrocław wspiera wrocławskie drużyny halowe udostępniając im halę Orbitę, aby mogły zaprezentować się szerokiej publiczności rozgrywając swoje mecze ligowe i pucharowe. Operatorem programu „Tanie Granie” jest Młodzieżowe Centrum Sportu.

– Cieszę się, że Rada Miejska uchwalając budżet, zabezpiecza kolejne środki i przyczynia się w ten sposób do wspierania wrocławskiego, profesjonalnego sportu oraz do skutecznego
i zrównoważonego wykorzystywania przestrzeni i infrastruktury przez miejscowe drużyny. W nowym sezonie kontynuujemy miejski program Tanie Granie i pokryjemy koszty także
w Orbicie – powiedział Sergiusz Kmiecik, Przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia.

– Wspieranie klubów profesjonalnych przez Urząd Miasta jest świadomym i zaplanowanym działaniem, które poza samym wzbogacaniem oferty na spędzanie wolnego czasu przez mieszkańców, promuje sport, aktywność fizyczną i tworzy warunki do rozwijania się wrocławskich sportowców na wszystkich szczeblach szkoleniowo-rozgrywkowych.
– powiedział Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Sezon rozgrywkowy 2022/2023 startuje we wrześniu i potrwa do późnej wiosny, w zależności od uzyskiwanych przez drużyny rezultatów.

– Startuje kolejny sezon sportów halowych w Orbicie. Po raz kolejny, dzięki wsparciu i kontynuacji projektu prezydenta Jacka Sutryka „Tanie Granie”, będziemy mogli gościć w Hali widowiskowo-sportowej Orbita cztery wrocławskie drużyny sportowe, walczące o najwyższe trofea w swoich ligach – poinformował Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan sp. z o.o.

Hala Orbita przywita kluby sportowe w nowym sezonie już na nowym parkiecie. 

Po kilkunastu latach intensywnego użytkowania nadszedł czas na remont. Zakończyliśmy wymianę parkietu w Hali Orbita. Na nowej nawierzchni swoje mecze rozgrywać będą koszykarze i piłkarze ręczni Śląska, siatkarki Volley Wrocław i siatkarze Gwardii Wrocław. Parkiet składa się z paneli demontowalnych, co zapewni łatwy montaż i demontaż w przypadku organizacji innych wydarzeń czy imprez poza sportowych takich jak koncerty, imprezy artystyczne, targi i kongresy – dodaje Dariusz Kowalczyk, Prezes WCT Spartan sp. z o.o.

Jako pierwsi zawody w hali zainaugurują siatkarze Gwardii Wrocław, którzy swój pierwszy turniej rozegrają 10 i 11 września.

– Kolejny rok będziemy mogli wspólnie zapewniać mieszkańcom naszego miasta sportowe emocje. W dobie kryzysu gospodarczo-finansowego chciałbym tym bardziej podziękować włodarzom naszego miasta za utrzymanie programu „Tanie Granie”. Zdaję sobie sprawę, że aktualnie samorządy stoją przed dużym wyzwaniem finansowym i sport niekoniecznie jest priorytetem na liście wydatków. Pozostaje nam tylko zrehabilitować się na boisku i zapewnić ogromne emocje wrocławianom.” – mówił Łukasz Tobys, prezes Gwardii Wrocław.

16 i 17 września kibice koszykówki już po raz piąty spotkają się w Hali Orbita na V Memoriale Adama Wójcika, by w sportowej atmosferze uhonorować pamięć wybitnego zawodnika WKS Śląska.

– Poprzedni sezon, zakończony upragnioną „osiemnastką” i kolejnym – po 20-letniej przerwie mistrzostwem Polski, to nie tylko wielki sukces sportowy. Wypełnione po brzegi hale – Orbita i Hala Stulecia – a przede wszystkim odbudowa wrocławskiej dumy z sukcesów koszykarzy, przeniosły nas w atmosferę z lat największych historycznych triumfów Śląska. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Miasta Wrocław oraz projektu „Tanie Granie”, dzięki któremu drzwi do wrocławskich obiektów sportowych były dla nas szeroko otwarte. Teraz, u progu nowego sezonu, wierzymy, że gościnne progi Hali Stulecia oraz Orbity – z nowym parkietem, spełniającym wszystkie wymagania międzynarodowe wymagania, kolejny raz okażą się dla nas szczęśliwe, a kibicom – na których obecność liczymy już od przyszłotygodniowego Memoriału Adama Wójcika, przyniosą niezapomniane emocje i niejedną okazje do świętowania naszych zwycięstw – powiedział Michał Lizak, prezes zarządu WKS Śląska Wrocław.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content