W Karpaczu zakończyło się polskie Davos

mat. prasowe

Otwarcie Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej, podpisanie umowy na dofinansowanie dolnośląskich obwodnic czy Kontrakt Programowy dot. funduszy unijnych – to tylko niektóre ważne wydarzenia, które odbyły się podczas XXXI Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Tegoroczne Forum Ekonomiczne organizowane w Karpaczu na Dolnym Śląsku odbywało się pod hasłem „Europa w poszukiwaniu przywództwa. Forum Ekonomiczne to największa konferencja polityczno-gospodarcza w Europie Środkowej i Wschodniej. W wydarzeniu brało udział blisko 5 tysięcy gości ze świata polityki, nauki, biznesu, kultury oraz mediów, którzy debatowali między innymi na temat skutków rosyjskiej agresji na Ukrainę, zmian polityki gospodarczej Unii Europejskiej, czy sposobów na zatrzymanie rosnącej inflacji.

O owocach forum mówi poseł na Sejm – Paweł Hreniak.

-Cieszy mnie, że to wydarzenie odbywa się na Dolnym Śląsku, dodaje poseł.

Andrzej Jaroch – przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego mówi o znaczeniu politycznym i ekonomicznym wydarzenia. – W Karpaczu „polskie Davos” nabiera realnego znaczenia.

– Radny Sejmiku Województwa Piotr Karwan mówi, że wiele rozmów dotyczyło inwestycji.

– Czekamy na decyzje, które będą efektem rozmów w Karpaczu – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Z czym wraca z Karpacza radna sejmiku Ewelina Szydłowska-Kędziera?

Przez trzy dni trwania tegorocznego Forum Ekonomicznego odbyło się około 300 wydarzeń, w tym wielotematyczne panele dyskusyjne poruszające najważniejsze zagadnienia polityczne, społeczne i gospodarcze. Wśród ścieżek programowych znajdowały się między innymi: Europa i Świat, Polityka Międzynarodowa, czy Bezpieczeństwo.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content