Patriotyczna ławeczka: hit czy kit? Mieszkańcy krytykują instalację

fot. Radio Rodzina

Przed Dworcem Głównym PKP we Wrocławiu stanęła rządowa instalacja pt. „Z Polską Flagą”. Za projekt ten odpowiada Bank Gospodarstwa Krajowego, który zlecił w przetargu wykonanie i montaż 16 takich ławek w całej Polsce, po każdej w województwie.

Obiekt wyklucza z użytkowania osoby z niepełnosprawnością, które nie są w stanie na nią wejść po schodach. – tłumaczy Zenon Madej z ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni na Dolnym Śląsku.

Instalacja w kształcie konturu Polski, z ławką po środku oraz drewnianą zabudową nie podoba się mieszkańcom. O zdanie pytaliśmy przechodniów i tych, którzy robili sobie przy niej zdjęcia.

– Ta ławka ma wiele symboli. – dodaje działacz.

Głos zabrał także Michał Kobosko, pierwszy wiceprzewodniczący Polski 2050. Jego zdaniem budowa takich ławek w Polsce ma odciągnąć uwagę od rosnących cen i kryzysu gospodarczego.

Bank Gospodarstwa Krajowego, który odpowiada za „Ławeczki patriotyczne” wydał oświadczenie. Informuje w nim, iż instalacje zaplanowane w każdym wojewódzkim mieście są „elementem akcji informacyjno-promocyjnej poświęconej inwestycjom wspieranym przez bank”.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content