Justyna Kowalczyk: to cudowne momenty dla sportowca, dla którego Jakuszyce to Dom Polski

facebook.pl

W trakcie otwarcia Dolnośląskiego Centrum Sportu w Szklarskiej Porębie była obecna Justyna Kowalczyk – mistrzyni i multimedalistka olimpijska. Okiem sportowca oceniła najnowocześniejszy ośrodek biathlonu i narciarstwa biegowego w Polsce i Europie.

Justyna Kowalczyk, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich, zaznacza, że swoje początki sportowej kariery zaczynała w Jakuszycach.

Justyna Kowalczyk ocenia czy obiekt jest najnowocześniejszy.

– To wzruszające momenty, kiedy na Polanie Jakuszyckiej widzę tak wiele osób biegających na nartach.

To najlepsze warunki w Polsce, choć inne kurorty nie będą chciały odstawać od nowego obiektu, dodaje sportowiec.

Jak na razie nie ma następczyni mistrzyni. Jak sama mówi Justyna Kowalczyk jej największą misją jest przekazywanie pasji do sportu.

Wielokrotną mistrzynię zapytaliśmy, co robią sportowcy po otwarciu takiego obiektu.

Na Polanie Jakuszyckiej od niemalże półwiecza organizowane są różne, ważne imprezy sportowe. Od ponad 40 lat odbywa się tutaj największa i najstarsza impreza narciarska w Polsce, czyli Bieg Piastów. Każdego roku uczestniczy w niej nawet 10 tys. zawodników z różnych krajów. Wielokrotnie przeprowadzano tutaj także Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich oraz biathlonie, zawody psich zaprzęgów, biegi na orientację, a latem i jesienią zawody rowerowe oraz biegowe.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content