Oczy świata polityki i biznesu skierowane na Karpacz. Rusza XXXI Forum Ekonomiczne

fot. Radio Rodzina

Pod hasłem „Europa w obliczu nowych wyzwań” rozpoczęła się największa i najważniejsza konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej. W wydarzeniu biorą udział goście ze świata polityki, nauki, biznesu, kultury oraz mediów, którzy debatują między innymi na temat skutków rosyjskiej agresji na Ukrainę, zmian polityki gospodarczej Unii Europejskiej, czy sposobów na zatrzymanie rosnącej inflacji.

-Już po raz drugi Forum Ekonomiczne odbywa się w Karpaczu na Dolnym Śląsku. Jako Województwo Dolnośląskie zobowiązaliśmy się do organizacji tego niezwykle ważnej konferencji na najwyższym poziomie i poprzednia, jubileuszowa edycja pokazała, że stanęliśmy na wysokości zadania. Jestem przekonany, że obecność wydarzenia tak wielkiej rangi na Dolnym Śląsku zaowocuje jeszcze dynamiczniejszym rozwojem województwa oraz międzynarodową promocją wizerunku naszego regionu – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

-Dominującym tematem jest wojna w Ukrainie, dodaje marszałek.

-W tym roku jesteśmy lepiej przygotowani do wydarzenia. To szansa dla miasta, mówi Radosław Jęcek – burmistrz Karpacza.

-Chciałbym wykorzystać ten czas do wymiany doświadczeń, dodaje burmistrz.

Wśród tematów paneli dyskusyjnych znajdziemy m.in. bezpieczeństwo, energetykę, innowacje, nową gospodarkę czy zrównoważony rozwój – wymienia Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego.

– Forum Ekonomiczne to wyjątkowe na skalę europejską miejsce debat i spotkań przedstawicieli świata polityki, biznesu i nauki. To duże wyróżnienie dla Dolnego Śląska, że kolejny raz możemy być gospodarzami tak prestiżowego wydarzenia. W czasie tegorocznej edycji poruszonych zostanie wiele istotnych kwestii związanych z najważniejszymi wyzwaniami, przed którymi stoi Europa, możliwymi rozwiązaniami oraz kierunkami rozwoju na przyszłość – dodaje Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

– Organizacja forum to prestiż i promocja naszego regionu, mówi Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Wicemarszałek Grzegorz Macko będzie uczestniczył w panelu nt. cyfryzacji administracji.

O idei Forum Ekonomicznego mówi radny sejmiku – Marek Obrębalski.

Na Forum Ekonomicznym obecne jest miasto Wrocław, które reprezentuje m.in. Magdalena Okulowska, prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

W tegorocznej edycji Forum Ekonomicznego w Karpaczu bierze udział wielu znamienitych gości z Polski i zagranicy: premier rządu RP Mateusz Morawiecki, Alexander MacDonald z NASA, Andrew Hamilton rektor New York University, Barbara Kolm wiceprezes Austriackiego Banku Narodowego, Kolinda Grabar-Kitarovi Prezydent Chorwacji w latach 2015-2020, Magdalena Rzeczkowska Minister Finansów RP, Michal Klíma Pełnomocnik czeskiego rządu ds. Mediów i Dezinformacji oraz Mykola Solskyi Minister Polityki Rolnej i Żywności Ukrainy.

Konferencja, ze względu na swoją rangę, często przez dziennikarzy nazywana jest Polskim Davos. Forum Ekonomiczne zawsze przyciąga media o krajowym i międzynarodowym zasięgu.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content