Michael O’Leary we Wrocławiu. Ryanair wybuduje tu nową inwestycję

Fot. Port Lotniczy Wrocław

Prezes linii lotniczych Ryanair ogłosił rozbudowę zaplecza technicznego we Wrocławiu. Powstaną nowe hangary i ponad 500 miejsc pracy. Baza ta będzie jedynym takim miejscem w Polsce i w Europie.

Prace nad budową hangarów rozpoczną się w przyszłym tygodniu – ogłosił na spotkaniu z dziennikarzami Michael O’Leary, dyrektor generalny linii Ryanair.

– Planujemy zakończyć prace w sierpniu 2023 roku. Będzie to przygotowanie do konserwacji samolotów na sezon zimowy. – mówił właściciel linii Ryanair.

Jak podkreśla Dariusz Kuś, Prezes Portu Lotniczego Wrocław, inwestycja będzie kosztować 25 mln EUR i znacząco wpłynie na rozwój firmy.

Zespołami technicznymi Ryanair we Wrocławiu zarządza Barbara Kaśnikowska. Podczas diagnostyki liczy się każda dokręcona śrubka – mówi menadżerka.

Firma prowadzi już rekrutację wśród absolwentów Politechniki Wrocławskiej czy Lotniczych Zakładów Naukowych. Kogo jeszcze chce zatrudnić Ryanair?

Właściciel linii zapytany przez nas o to, czy będzie częściej odwiedzał Polskę, by doglądać inwestycji, odpowiedział krótko: nie ma takiej potrzeby. Wskazał na zaufanie do zespołu i turystyczne walory kraju.

W związku z inwestycją, Ryanair uruchomił promocję na wybrane loty z Wrocławia (w cenie 99 zł). Akcja trwa do środy 8 września włącznie.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content