Międzynarodowy Dzień Dobroczynności 2022

fot. Radio Rodzina

Od 5 września 2012 roku obchodzimy święto organizacji charytatywnych i wolontariackich. Ma ono za zadanie zwrócić naszą uwagę na istotę dzielenia się z innymi oraz pomocy humanitarnej. Data nie została wybrana przypadkowo, bo jest to data śmierci św. Matki Teresy z Kalkuty.

Przy okazji Dnia Dobroczynności, odwiedziliśmy jedną z najnowszych na mapie Wrocławia organizacji dobroczynnych, którą jest Fundacja Pomocny Ratel. Co istotne, choć formalnie istnieje ona stosunkowo krótko, to zaangażowane w jej pracę osoby to ludzie z dużym doświadczeniem w niesieniu pomocy innym.

Jaka jest historia organizacji oraz osób, które ją tworzą?

W jakim wieku, kim są i z jakimi problemami borykają się podopieczni?

Lokal, który pozwoli na bardziej kompleksową pomoc — w szczególności psychologiczną i warsztatową — oraz żywność i kosmetyki, to największe potrzeby samej Fundacji i osób pod jej opieką.

Brak pomieszczenia, w którym można byłoby magazynować większą ilość darów, prowadzić zajęcia i nie tylko, spowodował, że mieszkanie Aleksandry Stemler-Śmidowicz to jeden z najbardziej znanych adresów na jej osiedlu.

Czy tocząca się za naszą wschodnią granicą wojna, miała wpływ na działalność organizacji? 

Jak można skontaktować się z przedstawicielami Fundacji.

Organizacja kolejnej imprezy cyklicznej dla podopiecznych, to jeden z punktów w planach Fundacji.

Bieżące informacje i wydarzenia z życia Fundacji „Pomocny Ratel” można znaleźć na ich profilu w mediach społecznościowych pod linkiem: https://www.facebook.com/pomocnyratel .

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content