Dożynki Gminy Trzebnica 2022 w Małuszynie

fot. Tomasz Król/Radio Rodzina

Mieszkańcy gminy Trzebnica i odwiedzający ich turyści, tłumnie wzięli udział w tegorocznych Dożynkach Gminnych, których gospodarzem był Małuszyn. Uroczysta Msza Święta, swojskie przysmaki, koncerty orkiestry dętej, a także wieczorna zabawa taneczna — wszystko to zostało przygotowane dla uświetnienia tegorocznego Święta Plonów.

To jest piękne święto, święto rolników, to przecież dziś dziękujemy za ten ich trud. Za pracę mimo tych niesprzyjających warunków(…). Burmistrz Marek Długozima dziękował rolnikom, sadownikom oraz ogrodnikom i podkreślał wagę święta dla Gminy Trzebnica.

Dobra, swojska pieczona kiełbasa, kaszanki, nalewki czy tradycyjny bigos. To tylko część specjałów, jakie zostały przygotowane przez lokalnych gospodarzy i wytwórców.

Uczestnicy dożynek podzielili się z nami swoimi wrażeniami ze wspólnej zabawy.

Jak mieszka się w gminie Trzebnica?

Święto Plonów w Małuszynie to nie jedyne wydarzenie związane z lokalnymi produktami i ich wytwórcami.

Już 17 i 18 września będzie odbywało się kolejne Trzebnickie Święto Sadów. Wśród wielu atrakcji znajdziemy owoce pochodzące z okolicznych sadów, a także występy artystów w postaci Doroty Osińskiej, zespołu Łzy, Meza i Roksany Węgiel. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 17 września o 15:30 na placu pielgrzymkowym w Trzebnicy.

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content