Podsumowanie półrocza 2022 w dolnośląskiej kulturze

fot. Tomasz Król/Radio Rodzina

Samorząd Województwa Dolnośląskiego podsumował pół roku w instytucjach kultury. Do tej pory placówki kultury odwiedziło ok. 2 mln osób Wskazano także na nowości techniczne i kolejne inicjatywy.

Według danych statystycznych, mieszkańcy województwa stosunkowo szybko wracają do pełni życia kulturalnego. Liczba odwiedzających to ok. prawie 2 miliony osób. Mówi Krzysztof Maj, członek Zarządu Województwa dolnośląskiego.

Czy wzrost jest jedynie chwilowy, a może jest to stała tendencja?

Jaki jest kierunek działań Urzędu Marszałkowskiego pod względem inicjatyw kulturalnych.

Olga Chrebor, Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego mówi o czynnikach sprzyjających odwiedzanie instytucji kultury.

Briefing odbył się w Muzeum Poczty i Telekomunikacji przy ul. Z. Krasińskiego 1 we Wrocławiu. Jak się okazuje, instytucja ta otrzymała dofinansowanie na działania, mające umożliwić większą dostępność zbiorów dla osób ze specjalnymi potrzebami w obszarze widzenia. Jakie ułatwienia zostaną przygotowane? Odpowiedziała nam Agnieszka Dziedzic, Dyrektor Muzeum Poczty i Telekomunikacji.

Ile eksponatów zostanie przygotowanych z myślą o wspomnianej grupie odwiedzających i w jaki sposób?

Ciekawostką techniczną, będą nowe urządzenia typu „Audio guide”, czyli cyfrowe przewodniki dźwiękowe, z których będą mogli skorzystać tak naprawdę wszyscy odwiedzający.

Jedną z instytucji, która wspiera dolnośląski świat kultury i sztuki, jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Dyrektor tej organizacji — Igor Wójcik, powiedział nam o tym, ilu uczestników wzięło udział w imprezach i wydarzeniach realizowanych przez Ośrodek. Dowiedzieliśmy się też czym OKiS zajmuje się obecnie.

Samorząd Województwa prowadzi 16 instytucji kultury w regionie.

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content