Zdrowa i aktywna Długołęka – za badania nie zapłacisz nawet centa

Foto: Gmina Długołęka

11 września, w godz. 10 – 17 na terenie przy Urzędzie Gminy, odbędzie się I edycja akcji pn. „Zdrowa, aktywna Długołęka”, podczas której mieszkańcy będą mogli wykonać szereg darmowych badań, uzyskać informacje o profilaktycznych programach, przeprowadzić konsultacje trenerskie i zatańczyć Zumbę w rytm letnich hitów.

– Zaprosiliśmy do współpracy m.in. mobilne przychodnie, ośrodki zdrowia, kluby sportowe, NFZ i fundację DKMS – mówi Edyta Ostrowska, kierownik wydziału promocji gminy i współpracy z zagranicą. – Ten dzień poświęcimy mieszkańcom w całości, przygotujemy wiele atrakcji, dzięki którym będą mogli zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne – dodaje.

W jaki sposób? Będzie można wykonać chociażby badania EKG, ABI, obliczenia wskaźnika BMI, analizę składu ciała, pomiar ciśnienia krwi, tętna, saturacji, pomiar poziomu cholesterolu i glukozy. Osoby borykające się z nadwagą lub niedowagą będą mogły zasięgnąć porad trenerskich, dopasować ćwiczenia do swoich potrzeb i wykonać je pod okiem profesjonalisty. Jednymi z ważniejszych możliwości będzie wykonanie badań dermatologicznych w celu sprawdzenia znamion na skórze, wykonanie cytologii (po wcześniejszej rejestracji*), zbadanie gęstości kości oraz badanie wydolności płuc i oskrzeli w mobilnych przychodniach obsługiwanych przez wykwalifikowaną kadrę, która zapewni intymność podczas badań.

Osoby, które jeszcze nie zapisały się do bazy dawców szpiku kostnego, będą mogły zrobić to na miejscu, zresztą tak samo jak wyrobić Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) na stoisku Narodowego Funduszu Zdrowia. Na stanowisku lokalnego ośrodka zdrowia z kolei będzie można zaszczepić się przeciwko Covid 19. O dobry nastrój, uśmiech i kondycję zadbają Malwina i Andżelika, mieszkanki Szczodrego, które poprowadzą Zumbę.

– Stawiamy na edukację, przypominamy, jak ważna jest profilaktyka i regularna aktywność fizyczna. Chcemy, by mieszkańcy naszej gminy byli zdrowi, bo w zdrowym ciele zdrowy duch, czego wszystkim z całego serca życzę – puentuje wójt gminy Długołęka Wojciech Błoński.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content