Powstała kontynuacja bajki terapeutycznej dla dzieci ukraińskich i polskich

mat. pras.

Jak sobie poradzę w szkole w obcym kraju? Jak dogadam się z nauczycielami i kolegami? Jak będzie w naszej klasie, kiedy przyjdą do niej nowi uczniowie? Przed rozpoczęciem roku szkolnego wrocławscy naukowcy wydali bajkę terapeutyczną, która pomoże ukraińskim i polskim uczniom w adaptacji do nowych szkolnych wyzwań. 

Prof. Justyna Ziółkowska z Uniwersytetu SWPS i prof. Dariusz Galasiński z Uniwersytetu Wrocławskiego po raz kolejny stanęli na czele zespołu, który przygotował kontynuację bajki terapeutycznej „Ola, Borys i nowi przyjaciele”. Bajka terapeutyczna to profesjonalne narzędzie, wspomagające najmłodszych w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami. Tym razem jej bohaterowie, ukraińskie dzieci, które przyjechały do Polski po agresji Rosji na Ukrainę, idą do polskiej szkoły. 

Mówi Prof. Dariusz Galasiński:

Bajka jest skierowana również do rodziców.

Bajka terapeutyczna „Ola i Borys idą do szkoły” ujrzała światło dzienne dzięki wsparciu Instytutu Heweliusza, Rotary International i Urzędu Miasta Wrocławia.  – Bajka jest za darmo, nie można jej sprzedać, można ją tylko komuś dać. Prosimy o kontakt, jeżeli są instytucje, które chciałyby wydrukować kolejne nakłady – podsumowuje prof. Galasiński 

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content