Dożynki Gminy Długołęka 2022

fot. Tomasz Król/Radio Rodzina

Święto Plonów, w czasie którego gmina Długołęka dziękowała za zbiory i bawiła się w rytm największych hitów muzycznych z pięknymi aromatami i smakami swojskich wyrobów, już za nami.

Gospodarzem tegorocznych dożynek była wieś Siedlec. Program obejmował liczne atrakcje dla najmłodszych, ale i ich rodzice oraz starsze pokolenia mogli bez trudu znaleźć coś dla siebie. Punktem kulminacyjnym był konkurs, który wyłonił najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Czy to pierwszy raz, gdy Siedlec stał się miejsce organizacji gminnego Święta Plonów?

Co jest charakterystyczne dla gminy Długołęka? Co warto mieć na uwadze, odwiedzając ją?

Każdy region ma swoje własne, charakterystyczne dla danej okolicy cechy. Zapytaliśmy o to, co włodarze gminy i mieszkańcy mogliby polecić swoim przyszłym gościom.

Jakie są plany na przyszłość? Co zostało ostatnio zrealizowane, a co jest planowane?

By najwierniej zobrazować klimat wydarzenia, głos oddaliśmy odwiedzającym dożynki, pytając ich, jak bawią się na tegorocznym Święcie.

Jakie atrakcje przykuły ich szczególną uwagę?

Tak jak wspominali goście Święta Plonów, dożynki to dobra okazja do jeszcze lepszego poznania okolic stolicy Dolnego Śląska. Posmakować smaków lokalnych wyrobów, napojów, a także zapoznać się z rękodziełem stworzonym przez miejscowych rzemieślników i artystów. Warto czekać na kolejną edycję dożynek w gminach leżących raptem kilka kroków od Wrocławia.

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content