Nowinki z Zagłębia Miedziowego

Startujemy z nową audycją na antenie Radia Rodzina. Najważniejsze informacje, raporty, wydarzenia miedziowego giganta KGHM Polska Miedź S.A. W każdy ostatni piątek miesiąca. ZAPRASZAMY!

Marzec 2022

„Przyszłość jest w miedzi” – rekordowe wyniki roczne Grupy Kapitałowej KGHM za 2021 rok

Wzrost produkcji, wzrost przychodów, rekordowy wynik operacyjny oraz solidny wynik netto – Grupa Kapitałowa KGHM podsumowuje 2021 rok, który zamknęła m.in. najwyższą w historii wartością skorygowanej EBITDA w wysokości 10,3 mld zł. Miedziowy gigant zanotował 6 proc. wzrost produkcji miedzi w całej grupie.

Kwiecień 2022

KGHM największą kopalnią srebra na świecie

KGH  zajął pierwsze miejsce w zestawieniu „największych kopalń srebra na świecie” w rankingu World Silver Survey 2022. W kategorii „największych producentów srebra” – miedziowy gigant – znalazł się na drugiej pozycji.

Wspólnie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski

KGHM i TAURON podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie budowy niskoemisyjnych źródeł energii, w tym z zastosowaniem małych modułowych reaktorów jądrowych (SMR). List intencyjny został podpisany podczas Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2022 w Warszawie.

Maj 2022

Najwyższa historycznie kwartalna EBIDTA i świetne przychody – KGHM podsumowuje wyniki za trzy miesiące 2022 roku

Najwyższa historycznie, w ujęciu kwartalnym EBITDA w Grupie Kapitałowej wzrosła w porównaniu do pierwszych trzech miesięcy ubiegłego roku o 20 proc. i wyniosła 3 133 mln zł. Przychody Spółki sięgnęły 8 993 mln zł, czyli więcej o 33 proc. w odniesieniu do I kwartału roku 2021. KGHM przedstawił wyniki operacyjne i finansowe za I kwartał 2022 roku, które wskazują na konsekwencję operacji i realizacji Strategii oraz solidną stabilizację w turbulentnych czasach.

Czerwiec 2022

Ocena technologii, lokalizacja, kadra – KGHM intensyfikuje prace nad wdrożeniem SMR w Polsce

Wniosek o ocenę technologii i bezpieczeństwa do Polskiej Agencji Atomistyki oraz studium lokalizacyjne – Marcin Chludziński, prezes KGHM przedstawia kolejne działania dotyczące projektu wdrożenia zaawansowanych małych reaktorów modułowych (SMR) w Polsce. Plany zaprezentował podczas debaty „Rola spółek skarbu państwa w budowaniu siły gospodarczej Polski” na Kongresie 590 w Nadarzynie.

Lipiec 2022

O atomie w siedzibie KGHM

Budowa bloku SMR, jego finansowanie, proces licencjonowania, lokalizacja, eksploatacja i zarządzanie pracą w elektrowni atomowej – to m.in. tematy poruszane w siedzibie KGHM w Lubinie. W spotkaniu, które poprowadzili dziennikarze zajmujący się tą tematyką oraz wykładzie profesora Ludwika Pieńkowskiego o zaangażowaniu KGHM w budowę SMR uczestniczyło Radio Rodzina.

Sierpień 2022

Ratownicy górniczy z KGHM wystartują w Międzynarodowych Zawodach Zastępów Ratowniczych w USA

10-osobowa drużyna z oddziału KGHM Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego wystartuje w Międzynarodowych Zawodach Zastępów Ratowniczych w Stanach Zjednoczonych. Wydarzenie, po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, rozpocznie się 11 września w National Mine Health and Safety Academy, zlokalizowanej w Beaver w Wirginii Zachodniej.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content