16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej — nowe szkolenie

Już 3 września kolejna grupa ochotników przekroczy mury koszar, by wziąć udział w szkoleniu podstawowym, po którym zostaną tzw. Terytorialsami. Jest jeszcze czas, by podjąć decyzję i dołączyć do nich w służbie Polsce.

Na wstępie przede wszystkim przypomnijmy, czym są Wojska Obrony Terytorialnej? Co wyróżnia je na tle pozostałych rodzajów Sił Zbrojnych?

We Wrocławiu swoją siedzibę ma 16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej. Jaka jest obecna liczebność żołnierzy?

Obecnie szykowany jest nowy cykl szkoleniowy. Warto wiedzieć jak takie szkolenie wygląda.

Ostatnim etapem jest uroczysta przysięga na sztandar.

Czy udział w szkoleniu i służba jako żołnierz WOT jest zarezerwowana jedynie dla siłaczy lub sportowców? Kto może spróbować swoich sił?

By zostać żołnierzem Obrony Terytorialnej, musimy spełnić kilka kryteriów.

Wizja założenia munduru i służby Ojczyźnie jest kusząca? Dowiedzieliśmy się dla Was, w jaki sposób zgłosić chęć wstąpienia do WOT.

Czy jeżeli ktoś posiada już orzeczoną kategorię „A”, ma przyspieszoną drogę do szkolenia?

Poza spróbowaniem swoich sił, przygodą, poznaniem nowych ludzi — jakie jeszcze korzyści otrzymujemy w związku ze służbą?

Do rozpoczęcia nowej tury szkoleń zostało kilka dni. W razie chęci spróbowania swoich sił, zdobycia nowych umiejętności, a ostatecznie możliwości służenia lokalnej społeczności, powinniśmy podjąć szybką decyzję. 

Wszelkie informacje, które mogą przydać się na drodze do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej, można znaleźć na ich stronie internetowej.

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content