Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2022 – święto symbolu Wrocławia

fot. Radio Rodzina

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja największej imprezy, w czasie której mieszkańcy naszego miasta i turyści, będą mieć okazję do wspólnej zabawy, rywalizacji w konkursach i nie tylko.

Początkowo mające na celu ośmieszać system komunistyczny, a także stanowić wyraz buntu wobec opresyjnych władz PRL, po wielu latach stały się jednym z symboli Wrocławia. Wszystko dzięki inicjatywie wrocławskiego rzeźbiarza — Tomasza Moczka, który w sierpniu 2005 roku ustawił 5 pierwszych figurek krasnali. Do dziś powstało ich już ponad 600 i na tym najpewniej się nie skończy.

Czym jest Wrocławski Festiwal Krasnoludków i co charakteryzuje tegoroczną edycję?

Konkursy, zabawy i inne inicjatywy, będą odbywały się przez 3 dni. Co przygotowano na pierwsze dwa dni, tj. 9 i 10 września?

Kulminacja i zakończenie świętowania przypada na 11 września. Czego możemy spodziewać się tego dnia?

Wspomniano wcześniej o tym, że jest to największa impreza tego typu i nie jest to wcale jedynie hasło marketingowe. Poprzednie edycje przyciągały tysiące gości!

Pamiętajmy, że na część wydarzeń konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału. Dotyczy to w szczególności części konkursów skierowanych do przedszkoli i szkół. W czasie festiwalu warto skorzystać z szerokiej palety inicjatyw, które przybliżą nam świat wrocławskich krasnali i pozwolą na kreatywne spędzenie czasu dla całej rodziny.

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content