Odpust parafialny i mecz u św. Augustyna

Piotr Stefaniak (PKS Augustyn) i br. Krzysztof Andryszkiewicz (proboszcz parafii)

Parafia pw. św. Augustyna we Wrocławiu obchodzi 28 sierpnia odpust. W dniu wspomnienia patrona bracia Kapucyni zapraszają na uroczystą sumę, a także na mecz piłki nożnej i parafialny festyn.

Kościół przy ul. Sudeckiej gromadzi wiele wspólnot oraz parafian. Posługują tu Bracia Mniejsi Kapucyni oraz siostry Felicjanki opiekujące się świątynią i potrzebującymi.

O kondycji parafii mówi proboszcz, br. Krzysztof Andryszkiewicz OFMCap.

W najbliższą niedzielę wspominamy św. Augustyna – biskupa, doktora Kościoła, autora „Wyznań” – który nawrócił się i przyjął chrzest w wieku 33 lat.

Uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 12:30. Wcześniej, już od 9:00, zapraszamy na mecz piłki nożnej. Na boisku przy ul. Sztabowej drużyna kapucynów i ochotników zagra przeciwko piłkarzom PKS Augustyn – mówi Piotr Stefanik, prezes klubu.

Popołudniu przy Sudeckiej odbędzie się agapa, czyli wspólne świętowanie i poczęstunek. – dodaje proboszcz, br. Krzysztof.

Więcej o parafii pw. św. Augustyna we Wrocławiu już dziś (czwartek 25.08) po godz. 13:10 w audycji „Dziś w Kościele”. Rozmowa pojawi się także jako podcast na naszej stronie.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content