„Nie bądź SmartZombie”. Uważaj na drodze

fot. Radio Rodzina

We Wrocławskim Parku Wodnym przy ul. Borowskiej odsłonięta została wystawa prac nagrodzonych w konkursie „Nie bądź SmartZombie”. Akcja społeczna zwraca uwagę na nadmierne korzystanie ze smartfonów.

Tramwaje warszawskie wymyśliły akcję „Odłóż smartfon i żyj!” Nie podobało mi się to hasło w formie rozkazu. Młodzi ludzie także stwierdzili, że do nich to nie przemawia – Mariusz Synówka, członek zarządu Towarzystwa Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Pierwsza ekspozycja odbyła się w hali odlotów Portu Lotniczego. Mamy zapowiedź, że chce nas Komenda Wojewódzka Policji – dodaje Mariusz Synówka.

Chcemy żeby ta akcja trafiła do jak największej ilości mieszkańców i turystów -podkreśla Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego.

Chcielibyśmy zwrócić uwagę młodych ludzi na aktywność – Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Eksponowane prace zostały przygotowane przez młodzież szkół średnich, która zachęca do aktywnego spędzania czasu wolnego – bez telefonu komórkowego. Akcja zwraca uwagę na ważny problem, który wiąże się z takimi zagrożeniami jak choćby nieuwaga przy pokonywaniu przejścia dla pieszych.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content