Wypłata 14. emerytury, nie straćmy tych pieniędzy

Czternastka to dodatkowe świadczenie, które Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przekazywał na konta emerytów „z urzędu”. Wypłata środków skusiła też oszustów, którzy chcą wykorzystać możliwość do wzbogacenia się kosztem seniorów.

By otrzymać dodatkowe środki, senior nie musi wykonywać dodatkowych operacji lub zgłoszeń. ZUS samodzielnie ustala prawo do otrzymania 14. emerytury i dokonuje wpłaty na konto bankowe uprawnionego. Mówi o tym Iwona Kowalska-Matis, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS na Dolnym Śląsku.

Kreatywność oszustów nie zna granic. Oferują swoje „wsparcie” w zakresie wypełnienia dokumentów lub obsługi procesu — ich zdaniem — niezbędnego w celu uzyskania bonusu. Bądźmy czujni! 

Pracownicy ZUS nie muszą kontaktować się z nami w celu ustalenia prawa lub złożenia wniosku. Każdy ewentualny kontakt telefoniczny ze strony osoby podającej się za pracownika Zakładu i proszącej lub wręcz żądającej danych osobowych lub dostępu do bankowości elektronicznej i nie tylko, powinien wzbudzić naszą czujność.

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content