Rusza przebudowa ulicy Pomorskiej i pl. Staszica

fot. Radio Rodzina

W sobotę 27 sierpnia rozpoczyna się przebudowa ulicy Pomorskiej i zachodniej części placu Staszica. Kierowcy pojadą objazdami, trasy zmienią także autobusy i tramwaje. Prace przy tej wielkiej inwestycji potrwają do pierwszego kwartału 2024 roku.

Kierowcy pojadą objazdami przez ulice Dubois, Kurkową i Łowiecką (dla ruchu pojazdów do 9 ton), a dla pojazdów do 3,5 tony w kierunku pl. Powstańców Wielkopolskich również przez ul. Henryka Brodatego i Chrobrego. Trasę zmienią także autobusy i tramwaje.  

Mówi dyrektor Andrzej Brzoza – z Wydziału Inżynierii Miejskiej.

W związku z przebudową ul. Pomorskiej i fragmentu pl. Staszica zmienią trasy linie tramwajowe 15 i 74 oraz linie autobusowe K, 132, 142 i 257. Mówi Adam Więcek z Urzędu Miasta.

Na trasie objazdu autobusy dodatkowo będą zatrzymywały się na przystanku tymczasowym przy ul. Kurkowej na wysokości pl. Strzeleckiego oraz na przystanku tramwajowo-autobusowym przy ul. Dubois przed skrzyżowaniem z ul. Pomorską.

– Bardzo się cieszmy z tej przebudowy ul. Pomorskiej – Izabela Duchnowska – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Nadodrze.


Na wysokości parku Staszica powstaną dwa przystanki dla komunikacji, natomiast nowe przystanki wiedeńskie zostaną wybudowane na ul. Pomorskiej przy wlocie na pl. Staszica. Nasadzone zostaną nowe drzewa i krzewy, utworzone ogrody deszczowe.


Inwestycję realizuje firma Torpol, a nadzorują ją Wrocławskie Inwestycje. Koszt to ponad 66,4 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z Polskiego Ładu.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content