Ogromny wzrost liczby pożarów pól na Dolnym Śląsku

fot. Radio Rodzina

To kolejny skutek suszy i wielu dni wysokich temperatur. Jak przekazała nam Straż Pożarna, w naszym regionie doszło do zdecydowanie większej liczby pożarów pół, łąk i ściernisk niż przed rokiem. Niezwykle ważna jest więc ostrożność i powstrzymanie się od nieodpowiedzialnych zachowań.

W tym roku są poszkodowani

Problemy z wysokimi temperaturami i niedostatkiem wody nie są w ostatnich latach nowością, jednak w tym roku dają o sobie znać ze zwiększoną siłą. Informacje na temat pożarów upraw, nieużytków i ściernisk przekazała nam st. str. Magdalena Cwynar z zespołu prasowego dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego.

Większa skala zjawiska niesie ze sobą większe zagrożenie i szkody. Mamy już kilka osób poszkodowanych.

Wypalanie pól nie ma żadnego sensu!

Niebezpieczne zdarzenia bywają efektem zaniedbań czy lekkomyślności ale też zupełnej nieodpowiedzialności w postaci wypalania traw czy ściernisk. Jest to nie tylko niebezpieczne, ale też kompletnie pozbawione sensu także z punktu widzenia produkcji rolnej.

Przypomnijmy tu także, że wypalanie łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów jest zagrożone karą aresztu lub grzywny.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content