Na czym polega problem z harcerską bazą w Krzeczkowie? Stanowisko LP

fot. Radio Rodzina

Zbliża się wyznaczony na koniec września termin, w którym harcerzy z hufca Wrocław zobowiązano do opuszczenia terenu zajmowanego przez istniejącą od 1977 roku bazę. Zapytaliśmy Nadleśnictwo Świebodzin o szczegółowe okoliczności stojące za taką decyzją.

Drzewa mają 114 lat i więcej

Nadleśnictwo decyzje wypowiedzeniu zawartej 20 lat temu umowy motywuje względami bezpieczeństwa. Wchodząca w okres starzenia sosna przy niespokojnej pogodzie stwarzać będzie zagrożenie. Mówi Agnieszka Anklewicz, rzecznik Nadleśnictwa Świebodzin.

Wiatr wyrządził szkody w lutym, także na terenie bazy. Leśnicy jako kolejny problem wskazują stan obiektów, w ich ocenie niezapewniających możliwości bezpiecznego schronienia.

Harcerze wskazują z kolei, że modernizacja głównego budynku była planowana. Dotychczas nie było na to środków, te w dodatku potrzebne były na inne potrzeby związane z funkcjonowaniem bazy. Jej likwidacja zaś miałaby kosztować minimum 150 tys. zł.
Leśnicy w 2021 roku proponowali inną lokalizację nieopodal – w Tyczynie, jednak byłoby to miejsce na obiekty sezonowe. Do chwili obecnej nie ma informacji o innym rozwiązaniu problemu.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content