Integracja Ukraińców — bezpłatne lekcje języka polskiego

fot. Pexels

Z powodu wojny rozpoczętej przez Rosję, dziesiątki tysięcy obywateli Ukrainy przybyło do Wrocławia i jedną z największych barier, jakie pojawiły się na ich nowej drodze życia, jest bariera językowa. By zmniejszyć jej wpływ i pomóc uchodźcom w nauce języka goszczącego ich kraju, CH Zajezdnia umożliwia już od kilku tygodni udział w nieodpłatnej nauce j. polskiego.

O tym, jak istotne jest poznawanie naszego języka mówi Iryna Marchenko, specjalistka ds. komunikacji w Centrum Historii Zajezdnia.

Przyjęliście Państwo uchodźców pod swój dach lub znacie kogoś kto to zrobił, a może w waszym sąsiedztwie żyje zaprzyjaźniona ukraińska rodzina? Jeżeli tak, przydatna może być wiedza, w jaki sposób zainteresowane osoby mogą zapisać się na wspomniane zajęcia.

Czy biorąc pod uwagę prowadzone liczne inicjatywy, które mają wspierać naszych gości z sąsiedniego kraju, CH Zajezdnia może liczyć na wsparcie wolontariuszy? Mówi o tym Juliusz Woźny, rzecznik prasowy instytucji.

Jakie są odczucia Ukraińców w odniesieniu do otrzymywanego wsparcia?

W interesie zarówno Polski, jak i Ukrainy jest to, by wojna zakończyła się jak najprędzej. Jednocześnie nie możemy nie brać pod uwagę tego, że gdy już dobiegnie końca, otworzy się szansa na budowę zupełnie innego formatu relacji między naszymi krajami. Poznanie naszego języka przez obywateli Ukrainy będzie ułatwiała komunikację, życie jako sąsiedzi i nie tylko.

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content