Festiwal Maksymiliany 2022: Trwa nabór filmów do konkursu

Fot. maksymiliany.pl

Międzynarodowy Festiwal Filmów MAKSYMILIANY 2022 rozpocznie się w październiku we Wrocławiu. Obecnie trwa nabór filmów do konkursu. Można zgłaszać produkcje w trzech kategoriach: najlepszy film fabularny, najlepszy film dokumentalny oraz najlepszy film młodzieżowy.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów odbywa się w stolicy Dolnego Śląska od 2016 roku i stanowi kontynuację Festiwalu rozpoczętego 35 lat temu przez Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa.

Filmy w konkursie fabularnym i dokumentalnym można zgłaszać do 3 września, natomiast w konkursie młodzieżowym do 27 września. Twórcy filmów powalczą nie tylko o statuetki, lecz także o nagrody pieniężne o łącznej wartości ponad 30 tys. złotych. – informują organizatorzy.

Nadrzędnym celem Festiwalu MAKSYMILIANY jest coroczne podsumowanie polskiego i światowego dorobku w dziedzinie filmu inspirowanego wartościami ewangelicznymi, a także wspieranie twórczości filmowej pozostającej w zgodzie z katolicką nauką społeczną. W poprzednich latach gośćmi festiwalu byli m.in.: Adam Woronowicz, Krzysztof Zanussi, Maciej Barczewski (reżyser filmu „Mistrz”) czy Małgorzata Buczkowska (w jury).

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 8-13 października w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu. Wstęp na pokazy jest bezpłatny.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content