Dziki Wrocław — dzika przyjemność, spacer w Lesie Sołtysowickim

fot. Radio Rodzina

Możliwość poznania wartościowych przyrodniczo terenów w pobliżu naszego miasta, podglądanie mieszkańców okolicznych lasów i dyskusje związane z ochroną otaczającej nas zieleni, wody i nie tylko. Wszystko to w najbliższą niedzielę.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o starcie kampanii Koalicji “Wrocławska Ochrona Klimatu”, która ma na celu utworzenie ochrony przyrodniczej wybranych obszarów stolicy Dolnego Śląska. Zgodnie z zapowiedziami, rozpoczął się cykl spacerów przyrodniczych.

Już 21 sierpnia wyruszymy z lornetkami lub lunetami (zależnie od preferencji i możliwości) by przechadzając się w pobliżu zbiorników wodnych, dojść przez rejon Widawy w okolice ulicy Sołtysowickiej i dalej, do punktu startowego pod Ośrodkiem Rekreacji Sołtysowice – Stadion Sportowy „Sołtysowice”.

Las Sołtysowicki — dlaczego powinniśmy zwrócić na niego uwagę jako wartościowy teren zielony we Wrocławiu?

Najbliższy spacer będzie okazją do poznania wspomnianego obszaru razem z ornitolożką i edukatorką przyrodniczą, Małgorzatą Pietkiewicz. O przewodniczce mówi Jakub Janas, przedstawiciel Stowarzyszenia Akcja Miasto.

Jaka jest planowana trasa do pokonania przez zainteresowanych?

Jako goście w leśnym świecie, powinniśmy wiedzieć kim są jego gospodarze. Jakich mieszkańców lasu będzie szansa spotkać?

Kiedy i gdzie powinny pojawić się osoby, które kusi wizja poznania — nowej dla nich — przestrzeni leśnej lub te, które rejon ten znają, ale chcą ciekawie spędzić niedzielny poranek i przedpołudnie? W jaki sposób zgłosić swój udział?

Każda okazja do obcowania z naturą, a także możliwość poznania otaczającego nas świata może być ciekawym, wielowymiarowym doznaniem. Dodatkowo możliwość połączenia tego z poznaniem innych miłośników przyrody, a także wymiana poglądów w zakresie pielęgnowania jej i ochrony, stanowi wartość dodaną. Jak wygląda życie zwierząt w jednym z najbliższych nam lasów, co go wyróżnia? Okazja do posłuchania i zobaczenia już niedługo.

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content