Zbliża się Europejska Noc Literatury

ENL 2019 (zdj. archiwalne) Fot. Marcin Jędrzejczak

Fragmenty 10-ciu wybranych dzieł literackich przeczytają w sobotę 20 sierpnia w różnych lokalizacjach Przedmieścia Świdnickiego aktorzy oraz postaci polskiej kultury. Programowi ENL towarzyszy hasło „Temat rzeka”.

To już 11. edycja wydarzenia, które ma na celu promocję literatury w przestrzeni publicznej. Mówi Romana Pomianowska z Wrocławskiego Instytutu Kultury.

Wśród książek znalazły się m.in. teksty Kornela Filipowicza, opowiadania Zadie Smith z tomu Grand Union czy amerykańska literatura grozy Edgara Allana Poe. – Tłumaczy kurator, Michał Rusinek.

Główna strefa literacka powstanie na pl. Kościuszki. Tego dnia w centrum będzie obowiązywać zmiana w organizacji ruchu. Plac będzie częściowo zamknięty dla ruchu kołowego w godz. 10:00-23:59.

Jak dodaje Marcin Obłoza z Urzędu Miejskiego Wrocławia, w sobotę w związku ze świętem będzie można za darmo korzystać z komunikacji publicznej MPK.

Dodatkowo o 21:00 na placu Kościuszki odbędzie się projekcja filmu „Rejs” w ramach cyklu Polish Cinema for Beginners. Kultowa komedia Marka Piwowskiego zostanie wyświetlona z angielskimi i polskimi napisami oraz audiodeskrypcją.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content