Światowy Dzień Słonia

fot. Radio Rodzina

Dziś Dzień Słonia, a z tej okazji nasze Birma i Toto dostały smaczne arbuzy. Historia tych dwóch słonic jest bardzo smutna, ale warta poznania. Od tych niezwykłych zwierząt możemy się wiele nauczyć i warto wiedzieć więcej – zarówno o Birmie i Toto, jak i smutnej sytuacji słoni indyjskich na świecie. W szczególności edukujemy o tym, jak je chronić.

– Nie wiemy, kiedy dokładnie Birma i Toto przyszły na świat, ale liczą sobie już ponad 60 wiosen, a jedna z nich w naszym zoo mieszka ponad 40 lat. Mówi Agata Kociołek – opiekunka wrocławskich słoni.

Z okazji ich święta Birma i Toto dostały arbuzy

W Dzień Słonia nie możemy nie powtórzyć naszego wielokrotnego apelu o bycie świadomym turystą. Przypominamy: nie korzystaj z przejażdżek na słoniach. Wybierając się na wakacje pamiętaj, że każdy słoń, który daje na sobie jechać, cierpiał. Niemożliwe jest przyzwyczajenie takiego zwierzęcia do jazdy na nim bez jego niewyobrażalnego bólu. Od tej reguły nie ma żadnego wyjątku. Mówi Agata Kociołek.

W tegorocznej edycji biegu charytatywnego Wild Run pobiegniemy dla zwierząt Azji, a każde wpisowe na bieg realnie wspomoże nasze projekty w tej części świata. Mówi Marta Gondek z Fundacji ZOO Wrocław DODO.

Fundacja ZOO Wrocław DODO pomaga słoniom indyjskim, szczególnie ich populacji żyjącej na wyspie Borneo. Wspieramy fundację Hutan, która realnie ochrania w naturze słonie indyjskie i inne zwierzęta tej niegdyś rajskiej wyspy. Celem Hutan jest utrzymanie populacji słoni w ich naturalnym środowisku, które jest niestety przekształcane i obejmuje nie tylko chronione lasy, ale obecnie także duże obszary produkcyjne palmy olejowej. Hutan odtwarza ekosystemy i ponowne zalesia duże obszary, prowadzi ochronę naturalnych siedlisk i dzikiej przyrody. Szczegóły przybliża  wyjaśnia Anna Mękarska, prezes fundacji ZOO Wrocław DODO.

– Ty też możesz pomóc słoniom na co dzień, dokonując świadomych wyborów konsumenckich. Olej palmowy jest obecny zarówno w żywności jak i kosmetykach – dodaje Anna Mękarska.

Wrocławskie słonice należą do najstarszych żyjących w Europie przedstawicielek tego gatunku.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content